Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap: a vidéki térségekbe beruházó Európa

Hírek

Monitoring adatszolgáltatásra felhívás

2010.03.04.

Ezúton hívjuk fel a figyelmét, hogy a 18/2009. (III.6.) FVM rendelet alapján az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (a továbbiakban ÚMVP) keretében támogatásban részesülő ügyfelek kötelesek 2010. február 15 - március 16. között monitoring adatszolgáltatási kötelezettséget teljesíteni.

Sajtóhiba javítás

2010.02.23.

Sajtóhiba javítás

II. Európai LEADER Expo

2010.02.22.

A II. Európai LEADER Expo az Utazás Kiállítás társrendezvénye lesz a Hungexpo területén, 2010. március 4-7. között. A rendezvény a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium, valamint a LEADER Szövetség közös szervezésében valósul meg. Társrendező az Európai LEADER Szövetség (ELARD).

Horgászszállás, és többfunkciós közösségi tér kialakítása a Vizsolyi horgásztónál

2010.02.22.

AZ UMVP III. tengely Turisztikai fejlesztések jogcímén nyert támogatásból történik a vizsolyi horgásztó partján tervezett szálláshelyek kialakítása. A tó-gazda, Dr. Szegedi Szabolcs mutatja be e kellemes pihenést és szórakozást nyújtó helyet.

Kellemes környezet és élhetőbb település kialakítása Vizsolyban

2010.02.22.

Bihi Miklós 2002-től Vizsoly polgármestere, megválasztása óta több pályázaton szerepeltek és nyertek is. Így sikerült kialakítaniuk a község mai főterét, utak építésébe és korszerűsítésébe kezdhettek, felújíthatták a Közösségi házat és római katolikus templom kerítését is. Ez utóbbi szintén az UMVP III. tengely Vidéki rökség megőrzése jogcímen belül kiírt pályázat keretében valósulhat majd meg.

Abaúji Evangélikusok öröme

2010.02.22.

A Fancsal-Hernádvécsei Evangélikus Egyházközség örömmel értesült arról, hogy az egyházközség Fancsal, Rákóczi út 43. szám alatt lévő evangélikus temploma mintegy 39 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott az UMVP III. tengely Vidéki örökség megőrzése jogcímen benyújtott pályázatával.

Korszerű távközlési hálózatok létrehozása Abaújban

2010.02.22.

A Skylan Hálózatépítő Kft. Forró, Iskola út 1. szám alatti telephelyének felújítására és a gépek, eszközök beszerzésére nyert az UMVP III. tengely mikro vállalkozások fejlesztése jogcímen 21 m Ft-ot kevéssel meghaladó összeget, melyről Dudás Dénes, a társaság tulajdonosa és képviselője számolt be. Ezen összeget az abaúji térség fejlesztésére kívánják felhasználni.

Közgyülés

2010.02.22.

Az Abaúj Leader Egyesület 2010. január 27.-én tartotta éves első közgyűlését.

MAKETT PÁLYÁZAT

2010.02.17.

Az Abaúj Leader Egyesület Elnöksége makett-pályázatot hirdet az általános iskola 5-8. osztályos és középiskolás tanulók részére „ Álmodd meg településed, szűkebb, vagy bővebb pátriád jövőjét!” mottóval.

Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (UMVP) LEADER IV. tengely

2010.02.17.

Beadták az újabb LEADER pályázatokat.